tel tel tel
Kur'an-ı Kerim'den
(O kimseler ki imân etmişler,) yani Hazret-i Muhammed (asm)’a indirilen vahy-i İlahinin tümünü birden kalben tasdik edip dil ile ikrar etmişler (ve imanlarına bir zulmü) herhangi bir şirki (bulaştırmamışlardır. İşte) asıl (korkudan) ebedî azaba düşme endişesinden (emin olmak, onlara) halis imâna sahip olan zatlara (aittir.) Onların istikballeri güven içindedir. (Ve hidâyete ermiş olanlar da onlardır.)
(En’am, 6/82)
Hadîs-i Şeriflerden
Hiçbir Müslüman, hanımına karşı kin besleyip buğz etmesin. Onda hoşlanmayacağı huylar varsa, memnun olacağı huyları da vardır.
(Müslim, Rada 61)
Dualardan
Cenab-ı Hak, fazl u keremiyle, bu hizmet-i kudsiyede hâlisane, muhlisane bizi ve umum Risale-i Nur şakirdlerini daim muvaffak eylesin, âmîn.
(Kastamonu Lahikası)
Vecîze
Ecel gizlidir; her vakit ölüm, başını kesmek için gelebiliyor ve genç ihtiyar farkı yoktur.
Sözler

Molla Muhammed el-Kersî nin Görme Problemi ile İlgili Beyanatı

13.01.2015 14:37
9564 defa görüntülenmiştir.

Molla Muhammed el-Kersî'nin görme problemi hakkındaki rapordan bir kesit;

MS hastalığına bağlı görme alanında sarı noktada hasar (makuler skar) mevcut. Kalıtsal bir hastalık olan Retinitis pikmentoza (tavuk karası, gece körlüğü) hastalığı nedeniyle çevresel görme alan kaybı mencut. Her iki gözde katarakt olması nedeniyle göz lenslerine ameliyatla müdahale edilmiştir. Ayrıca Miyopisi mevcut olup uzağı görememe kusuru vardır. Raporda belirtilen bütün bu patolojiler sonucu ileri derecede görme kaybı olup sadece yakın alanda bir noktaya odaklandığında kısıtlı görmesi mevcuddur.

Yorum yapabilirsiniz :

İsim
Eposta ( Sitede görünmeyecek )
Yorum
Doğrulama Kodu
Gönder

Yorumlar :

.....ancak ALİ HAKİKATLARI cümlem(n)izden iyi görebildiği aşikardır kanaatindeyim.(raporun son cümlesi hayalimde böyle canlandı)
13.01.2015 14:37 oay
Muhammed Doğan'ın (Molla Muhammed el-Mûşî el-Kersî) beyanatları Nurmend.com sitesinden başka bir platformda yayınlanmamaktadır. © 2014-2023 | Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Nurmend - Şerhmend
0.272 sn. deSen
↑ Yukarı